Tatil Rehberi – Gezilecek Yerler , Tatil Yurtdışı Mekanlar

Pekin, Çin Oteller, Pekin Tatiller, Pekin Turizm

Posted on: Temmuz 29, 2009

PEKIN en atılgan modernite (adı “”) kuzey başkenti demek pek çok ziyaretçi için bir sürpriz gibi geliyor. Freeways tarafından Traversed (bir yüz flyovers fazla gururlu sahibi) ve highrises ile çivili, bu canlı metropolde Çin en dinamik oluşturmaktadır. Son bin yıldır Çin’in imparatorluk geçmişi ve tiyatro burada, imparator Çin evrenin merkezine baş tacı bakimi ile tükenmiş olduğunu ancak bugün kentin çok farklı bir birini, bu hala ruhsal ve politik kalbidir ülke. Beton ve cam ve swathes arasında, ve kesinlikle Imperial Yaş en büyük kalıntıları bazı lushest tapınaklar ve bulabilirsiniz. Beklenmedik bir şekilde, bir ülkenin en hoş manzaralı yerler bir gün kapsamı-dönüş içinde ve şehrin kuzeyinde, sadece, yalan bir Çin’s most famous sights ise, medeniyetler arasındaki eski sınır hattı, the Great Wall.

Pekin ilk gösterim neredeyse insanlık dışı bir büyüklük, aynı apartman binaları ve serilme tarafından iletti olan on iki milyonluk kentin nüfusunun en fazla olan ve barındırılıyor olan sekiz bu kadar dilim şeritli freeways. Bu muhteşem Yasak Şehir o yakından tanıyınca takviyeli bir izlenim, hazineleri olan çarpıcı zenginliği ile, yeni ofis kompleksleri ve sıralama sonra sıralamak Tian’anmen Meydanı ve çevresinde modern yönetim ve devasa yapılar, en somut ıssız Bu hat ile dev yollar. Merkezi dışında, ölçek daha, parklar, dar alleyways ve antik siteleri ile Yonghe Gong, Rasathanesi ve asıl muhteşem gibi, the Temple of Heaven, the city’s baskıcı düzeni ve coşmuş yeniden gelen soluk sunan yönetilebilir hale gelir. Emperyal beri, iki Yaz Saraylar ve Batı Hills tercih edilmiştir retreats ötesine in the suburbs.

Pekin bir kuşatma ‘şehir, baskıcı yabancı hanedanlıklarının ve sermaye – the Manchu ve Moğollar – ve hanedanın yabancı bir ideoloji ile – Komünistler. Bu nedenle, bu ve bugün belki de Çin’in en kozmopolit parçası olan, uluslararası bir tat büyük bir ticari güç sermaye olarak konumunu yansıtan ile dış etkisi asimile bir sürü var. Çin’in bu yırtık olduğunu ve öfkeli hızda yeniden modernite uğraşmak önüne hattı olarak – vinçler bu şişlemek bir ufuk çizgisi ve beyaz karakter Chai ( “yiyip) eski binasına boyalı tarafından attested. En son moda sarkık öğrenciler geçirmek İnternet kafeler ve McDonald’s, bırak muhalifler de zaman kendi dizüstü bilgisayarlar ve schoolkids, işadamları asla kalmadan saç ve serseri kulüplerine mosh spicy kendi lunchboxes cep telefonlarına taşıyacak. Olarak kent kendi cinsel devrim isabet Kırmızı ışık ilçeleri ve gay bar görünmüyor. Artan gelir bir tüketici sadece için yol-kapitalist toplum Batılıların çok aşina hissedeceksiniz, aynı zamanda eski Çin kültürünün bir canlanma için – tanık yeniden bir kibar buluşma yeri ve emperyal mutfak faiz olarak çayevi ve çıkışı. In the evening you eski nesil bir yangkou (sadakat dans) yaparken büyük gruplar görürsünüz, Başkan Mao en popüler dans evrensel birkaç on yıl önce öğrendim ve hutongs in the city’s bükülmüş gri taş alleyways, erkeklerin kuşlar ve oturmak borular, her zaman yaptım.

Pekin hemen hemen herkesin sahip bir şehir. Yeni gelenler için bu ülkeye giriş yumuşak ve yuvarlak taşra Çin bu roughing oldum travellers sağlayan teklif üzerine yaratık konfor bir zevk vardır. Bu büyük bir expat nüfus ev, ve oldukça burada Batı yemek yeme yıl geçirmek mümkündür, Batı müziği dans, ve socializing gibi yabancı fikirli. Pekin temelde özel bir şehir, ve bir olan yüzey nüfuz zor demektir; bazen bir tema parkı ve yüzeysellik geçirdi. Tabi bu arada turizm gruplar hakkında bir şey dünyevi verimli yaklaşık shunted olduğunu, bir otel görüş için, her gün gerçeği az kişiyle takılı. Elde şehir olarak, ne hutongs bir labirent gibi, “ince ve bir inek ve kıllar gibi sayısız” (Bir Çince rehber lvar) sol’s gezmek, derin ve küçük antika pazarları kontrol, yerleşim alışveriş ilçeler, küçük , quirkier sights, ve parklar, bazı Çin, en iyi yerde Beijingers TAI performans göreceksiniz ve Ji birdsong duymak – sadece – Trafik ve hımlamak üzerinde. De, kentin burgeoning gece yararlanın ve sadece ne kadar Çin ne manevi kirliliği adı olarak kullanılan yolun aşağı gitti bakın.

Eğer Partisi, Pekin herhangi bir Çince şehrin en iyi iklim şüphesiz olurdu bitti herhangi bir kontrol vardı;, bu bir kötü vardır. Ziyaret etmek için en iyi zaman sonbaharda, Eylül ve Ekim arasında zaman kuru ve halîmdir. Kışın aldığı çok aşağı eksi 20 ° C ve ortalama rüzgar gibi donma kulak kapalı olduğunuz Moğolca ovalar kapalı kamçı hissediyorsun soğuk. Yaz (Haziran-Ağustos) nemli ve sıcak, 30 ° C ve kısa bahar (Nisan ve Mayıs) kuru ama rüzgarlı.

Pekin Ulaşım sorun değildir. Çin’in ulaşım ağının büyük bir olasılıkla burada er ya da geç kadar rüzgar olacak merkez olarak, ister veya ve istediğiniz sermaye engellemek için kasten ters görünüyor. Tamamen pratik düzeyde, bu vize konusunda Asya’nın geri kalanı için hisse senedi için iyi bir yer, ve ülkenin – en romantically, Trans-Sibirya üzerinde veya Trans-Moğolca tren dışında ulaşım sağladık. Onun üstün amacı çekmek için bir hafta gerektirir size iyi Çin geçmek için doğru hazır olabilir ve zaman zaman. Pekin eğlenceli bir yer ama, hayır hata yaparsanız, hiçbir şekilde milletin geri kalanını typifies.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: