Tatil Rehberi – Gezilecek Yerler , Tatil Yurtdışı Mekanlar

Hong Kong, Çin Oteller,Hong Kong Tatiller, Hong Kong Turizm

Posted on: Temmuz 27, 2009

Hong Kong, Güneydoğu Asya ve Çin içine bir kullanışlı ağ geçidi olarak çalışır. Ayrıca kendi sağ – yedi milyon kişi bu geleneksel Çin kültürü, son relinquished İngiliz ileri bir depo’s olağanüstü karmaşık bölge, and one of the Pacific Rim en önemli ekonomileri olarak ilginç bir yer. Gökyüzünün Görünüm, limanın üzerinden gelen Kowloon, Hong Kong Island scrapered bir dünyanın en çarpıcı kentsel Manzaralar, ama ise Hong Kong da gezgin için bazı sürprizlerle doludur – ve sayısız alışveriş olanakları (tüm bunların yanında böyle bir pazarlık olarak kullandıkları için), plajlar davet bir sürpriz var, ödüllendirici yürüyüş parkurları ve Çince köy yaşamına bazı kalan kaleleri, bunların Yeni Bölgeleri çoğu. Mükemmel bir altyapı, etkin bir yeraltı sistemi ve uluslararası bir şehir Çin dünya bu son derece yumuşak bir giriş yapın tüm diğer özellikler.

Bazı ziyaretçilerin hız, bu obsesif materyalizm ve alışveriş, para ve marka için bağımlılığı Hong Kong isimleri sevmez. Downtown, ama sokak ve ticari hayatın en saf enerji zevk zor değil bir baş ağrısı kimden kurtarmak için kesinlikle bir yerdir. Hong Kong’s GSMH on yıl içinde iki katına çıktı kişi başına düşen, bu eski emperyal güç ve bölge şu anda en büyük ticaret ortağı ve People’s Republic of China, 1.3 milyar insan bir ülke için yabancı yatırımın en büyük kaynağıdır overtaking. Ancak gelir eşitsizliği şaşırtıcı bir: en dikkat tüketimi yüz süper zengin (tüm Kantonca), Hong Kong hangi ünlü için maske için aslında çoğu kişinin uzun saat çalışma ve kalabalık, küçük daireler içinde yaşamak eğilimi az.

1997 yılında Çin’e teslim beri Hong Kong halkı eşsiz bir konumda kendilerini buldular: Pekin esas kural tabi, bir yarı canlı-demokratik kapitalist enklav – bir “Özel İdari Bölgesi of China” – kontrol altında sorumsuz bir komünist devletin. Bu, Hong Kong halkı sömürgeciliğin sonu – ezici bir çoğunluğu için memnun değildi söylemek ve güç aktarım desteklenen büyük bir çoğunluğu, yalnızca Kantonca şivesini konuşmak sadece Kantonca gıda, Çince tapınak olarak dua ve yemek değil zevk yakın ve Kantonca nüfuslu kan ilişkiler kültürel bir anakara Çin’in güney illerinde sınırı üzerinde yaşıyor. Nitekim, bu devir teslim tüm Çince nüfus için olduğu sembolik önemi abartmak için, yabancı egemenliği ve dönemin sonuna işaretleme zor. Ancak, endişe sorular kalır, özellikle olsun Tek Ülke / İki Sistemleri politikası Deng Xiaoping tarafından uzun vadede, özellikle Çin kendi ekonomik ilerleme başlar çalışır oluşturulan sendelemek.

Hong Kong iklim subtropikal olduğunu. Ziyaret için pleasantest Timne Ekim ve Nisan arasında. Hava, nem ve kirlilik düzeylerinin düşmesi ve serin bir çiçek açması bulunmaktadır. Ocak ve Şubat ayında oldukça yağmurlu ve soğuk alabilirsiniz – bir hafif ceket ve kazak gerekir. Sıcaklık ve nem başlatmak ortalarında almak-Nisan ve Haziran ve 30ÞC ve 95 erken Eylül kaynaklar arasında yüzde nem ya da daha fazla norm vardır. Ve diğer fiziksel aktiviteler hoş olmak Yürüyüş ve hava olmadan uyku-con zor. May Eylül de yoğun kasırga sezonu, zaman feribot ve havayolu zaman genellikle kötü hava ile aksadı bulunmaktadır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: