Tatil Rehberi – Gezilecek Yerler , Tatil Yurtdışı Mekanlar

Şangay, Çin Oteller, Tatiller, Turizm

Posted on: Temmuz 26, 2009

Durgunluk kırk yıl sonra, ŞANGAY en büyük metropolü şu anda en hızlı ekonomik genişletmeler, dünyanın her görüldü sahiptir geçiyor. Bu dükkan taşma ve Skyline gökdelenler ile doldurur, Şangay artık Doğu Asya lider iş şehir, durumu geçen Dünya Savaşı öncesinde düzenlenen olarak yerini hatırlamak için belirli görünüyor. Ama, tüm modernizasyon Şangay kendi sömürge geçmişiyle derin bağlantıları muhafaza etti.

Şangay hala Batı’da ana Çin Avrupa emperyalizminin temel olarak rezil rolü için – kendi yıkılış, yasadışı zevklere, ırkçılık, korkunç sosyal eşitsizlikleri ve Mafya sendikalar bilinir. Sonraki elli yıl neredeyse, sanki gelen dönemde Komünistler ve gelen yabancıların dışına taşınmış olan bir şey oldu bir dönemde unutmuş edilmiştir. Bir ölçüde bu algı aslında doğrudur: Komünist dönemin en için 1990’ların başında, merkezi hükümet olarak Pekin’de kasıtlı Şangay aşağı, ülkenin diğer bölgelerine nokta için şehrin bir benzemeye geldi ve fazlası kapalı siphoning koştum yaşam müzesi zamanda 1940’larda bu yana dondurulmuş ve konut dünyanın Art Deco mimarisinin en büyük dizi.

Ancak Shanghainese eden eski metropolde yeniden inşası üzerinde lehine sayesinde bu şangay alan, kimden kişilerin hakim olmaya becerilerini kendileri için ve son yıllarda, Çin merkezi hükümeti geldi dalgalar yapmak için kayıp olmaz. Orta 1980’lerde, kararın bir kez daha modernizasyonu için Çin’in sürücünün ön plana Şangay bastırmaya ve ekonomik faaliyet bir patlama Unleashed olmuştur yapılmıştır. Son yirmi yılda ise, şehir planlamacıları bir metro ağı oluşturarak meşgul olması, devasa otoyollar, flyovers ve köprüler, alışveriş merkezleri, otel kompleksleri ve “Yeni Bund ve başlangıçlar” – Özel Ekonomik Bölgesi nehir üzerinde Pudong de yakında için dünyanın en yüksek binası ile taçlandırılmıştır olabilir. Kentin tedavülde tümüyle yeni bir para ve fatura önemli ölçüde, Çin ana para baskı nane, burada, böylece yakın yüksek oran. Bu Shanghainese ülkenin en yüksek vasıflı işgücüne kadar tarafından becerilerini iş için keskin bir algılama ile stil ve gelişmişliği birleştirmek ünlüdür, ve bakış açısı uluslararası. Onların sayesinde kendi şehir yüksek riding.

O eski Şangay gecede yok olarak ayarlanır. Her ne kadar yeniden ve hızla quickened ise, kentin parçaları hala gelecekte bir 1920’lerin vizyonu benzer; Monolitik sahte bir kirli metropolde-klasik cepheler, havai kablo ve yürüyüş ile dişli ve büyük kalabalıklar tarafından tıkanmış ve tramvay otobüs tehdidi. Diğer büyük şehirler Çince aksine, Şangay yakın zamanda büyük ölçekli yeniden tabi olmuştur. Kentsel alanda çoğu yabancı güçler arasında 1949 kadar ve eski büyükelçilikler, bankalar ve resmi konutlar hala Şangay geniş alanlarda bir erken yirminci yüzyıl Avrupa tat olan tek Sovyet gölge edemez hükümet binası ilham vermek bölünme oldu. Hala ne yabancı ödün olarak kullanılan sınırları dışında yapmak, onun kalbinde eski Çince şehrin alleyways ve şaşırtıcı kavga etmek mümkündür. Bu Huangpu su Sadece, The Bund ve duyarsız büyüklük arasında boyunca orada alan bazı duygusu – ve burada daha güçlü daha son düşünüyorsanız, onun dışa formlar, sefil ve dövülmüş, kentin hala çok çalışan bir parçası. Bugün, Bund gezinme Şangay için herhangi bir ziyaretçi için gerekli bir çekim, ve bu Bund gibi nefret yabancı emperyalizm kalıntılar artık şehir anıt olarak korunmaktadır ironik’s.

Hong Kong gibi, ekonomik kalkınma ve onun modeli Şangay açık konumlar ile görmek için ağzına kadar dolu değil. Ve Şangay Müzesi dışında, Suzhou-hatırlatan Yu Yuan Bahçeleri ve Huangpu River Cruise, orada geniş itiraz ile birkaç sights, – çok gezginler olduğunu hayal kırıklığı bir anlamda ile şehir bırakın. Ama Şangay ziyaret güzellik çekici gelen çekim için scurrying, bu yüzden çok fazla yalan ancak daha az belirgin Pleasures: Bu Bund gezinme, eski Fransızca Concession yılında sömürge mimarisi ve cepler keşfetmek, patlayan bir restoran ve gece hayatı sahne veya göçebe örnekleme alışveriş caddesi ve en büyük şehir ve rönesans emici.

Kaçınılmaz olarak, sosyal ills bu Komünistler tahmin edilmiştir çoğu bir dönüş yapma sonra 1949 bertaraf olması. İşsizlik, uyuşturucu kullanımı ve fuhuş yaygın bulunmaktadır. Ancak Çin Şangay geri kalanı ile sunar dinamik kontrast bir bile en Çin-gezginler ve çok zevk için başarısız olabilir bıkmış olduğunu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: