Tatil Rehberi – Gezilecek Yerler , Tatil Yurtdışı Mekanlar

Sapporo, Japonya Oteller, Tatiller, Turizm

Posted on: Temmuz 22, 2009

Bazı 1,75 milyon, Hokkaido’s gelişen sermaye Sapporo Japonya en büyük beşinci şehir nüfusu ile ve de adanın taşıma merkezi’s, neredeyse onu geçebilecek bağlı demektir. Büyüklüğü ve telaş rağmen, bu hoş ve canlı bir şehir, bu 1972 Kış Olimpiyatları için yer olarak hizmet eden dağları ile güneyinde hakim, bu sahil den az otuz dakika olmasıdır. Ayrıca bol bol park ve bahçeleri ile donatılmış bir kolay grid planı takip için bir şekilde olduğunu.

Sapporo belki de en iyi bira burada 1891 yılından bu yana brewed: bir ziyaret için bilinen bir yakışıklı, daha on dokuzuncu yüzyıl Sapporo Brewery şart olarak bahçeleri ve Botanik Bahçeleri, aynı döneminden bu tarihi müzeleri ile stroll olduğunu . Karanlık sonra, bar ve Susukino ve restoranlar ( “suskino”) yaşam ve kıvılcım size sabit Tokyo ve Osaka dışında bir livelier gece hayatının merkezi bulmak için basılı olacaktır telaffuz.

Hoş serin sıcaklıklarda Sapporo’s Yaz Festivali için (21 Temmuz-20 Ağustos), bu açık bira bahçeleri ve Odori diğer etkinlikler-Koen özellikleri çok ziyaretçi meydan, park ve sargı bu şehir merkezi ile keser. Bu parkta da inanılmaz Yuki Matsuri bir “kar festivali” her Şubat, hangi şehir iki milyondan fazla ziyaretçi çekmektedir düzenlenen sırasında faaliyet odağı olduğunu.

Bazı iyi gün Sapporo etrafında seyahat olanakları – listenin üst olan Tarihi Köyü Hokkaido, biri büyük, landscaped parki adanın sınır günü altmış restore binalar üzerinde yer. Otaru bir giriş noktalarının Hokkaido halinde en yakın liman ve bazı çekici on dokuzuncu yüzyıl mimarisi vardır kolayca yarım gün sermaye ile ziyaret edilebilir. Sadece ilgili olası bir gün-dönüş olarak, ancak daha uzun konusunda deneyimli kalmak, Niseko bir kayak yamaçlarda ise, kentin bazı 100km güneye.

Sapporo adını alan, Sarı-poro-betsu için Ainu kelimesinden alınmıştır, “bir düz sazlık dolu birlikte çalışan bir nehir anlamına” geliyor. Kentin düzeni 1870s Avrupa ve Amerikalı uzmanlar, hükümetin adanın gelişimine ilişkin bilgi için uğraşan bir ekip tarafından tasarlanmıştır. Bu danışmanlar heykelleri Sapporo civarında bulunabilir; en ünlü Amerikalı Doktor William S. Clark, kim ve öğrencilere olan dua Hokkaido Üniversitesi kurmak biri olduğunu – “Çocuklar, iddialı olmak!” – Şehrin sloganı olarak kabul edilmiştir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: