Tatil Rehberi – Gezilecek Yerler , Tatil Yurtdışı Mekanlar

Nagasaki, Japonya Oteller, Tatiller, Turizm

Posted on: Temmuz 21, 2009

Liman içine geçiş gibi Sabah ve sis içinde Nagasaki şehrin ilk belirti, bir en güzel girişi olarak ormanlık tepelerde en dibinde Nestled vardı genişletmiştir.

Her ne kadar az sayıda ziyaretçi bu gün tekne ile gelen ormanda, bir çok İngiliz manzara ressamı Sir Alfred Doğu, burada 1889 yılında geldi, o bir Nagasaki Japonya daha resimsi şehirler, the tucks ve sarp tepeler ve crevices toplandılar ile kabul edeceğini azaltılmış bulunmaktadır uzun ve dar liman sözde uçuş bir vinç şeklinde artan. Bu bir antik şehir, ne de değil, herhangi bir kesinlikle çekici sights, sahip yapar. Bunun yerine, Nagasaki’s itiraz da kolay olacak tutum ve Alışılmadık kozmopolit kültür, yabancıların ne zaman Japonya geri kalan tüm dünyaya kapalı olduğunu temas iki yüzyıllardır sonucunda, yalan ve çimentolu Tokyo kendi izolasyonu ile.

Eğer 9 Ağustos üzerindeki bulutlar bir şans molası, 1945 İkinci atom bombası ve hedef olarak dünyanın bilinç haline kurumuş hadn’t Nagasaki muhtemelen hareketli liman ile bir hoş, cazip bir şehir Japonya üzerine düştü kaldı olurdu. Bu A-Bomba hypocentre ve yakınındaki müzede, bu kadar Hiroşima olarak üzücü, bu Nagasaki çoğu kişi getiriyor ama şehrin çok başka vardır to offer. Çince, Hollandaca, Portekizce ve British Müteakip toplulukları burada derece değişen, renkli Çince tapınak, Katolik kilise ve bir dizi Avrupa tarzı evleri Glover Bahçe toplandılar yanı sıra ithal mutfakları ve festivaller bina kendi işareti kaldı. Çabalarının bir başka Avrupa ithalat çıkışı damga için rağmen, Katolik inanç, Nagasaki Hristiyanlığın Japonya’nın merkezi, bir ülkenin müminlerin altıncı iddia kalır. Bu iki ana alanları kapsayacak şekilde mümkün – bu hypocentre ve Glover Bahçe yaklaşık – bir gün, ama Nagasaki en az bir ekstra gece konaklama ve backstreets keşfetmek için hak, bazı ortam ve örnek bir kentin mutfak davranır birkaç imkanı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: