Tatil Rehberi – Gezilecek Yerler , Tatil Yurtdışı Mekanlar

Kyoto tatili, Japonya Otelleri, Tatiller, Turizm

Posted on: Temmuz 18, 2009

Bin yıl daha fazla KYOTO antik Budist tapınaklar, görkemli saraylar ve her boyut ve açıklama değil, bazı sanat ülkenin en önemli eserler, onun zengin kültür anmak için bahçelerin neredeyse ezici mevcut sahip olduğu Japonya’nın başkenti ve en rafine mutfak. Birçok kişi için çok adı Kyoto kadar Japonya en klasik görüntü conjures: geleneksel ahşap evlerin sokakta, bir parlak renkli silks, ve kaçınılmaz salkımsöğüt kiraz tıklama-ebilmek ve klape ve kaldırım taşları üzerinde, geyşa olarak fanfar. Siz yine de, ve çok daha fazlası, Kyoto ilk gösterim tüm bunları bulabilirsiniz sürekli hayal kırıklığı vardır. 1,5 milyonluk bir nüfus ve gelişen sanayi sektörü ile bir genişleyen, kalabalık kentin çoğu için. Bu öl-kesinlikle navigasyon Basitleştirmek düz sokak, ama onlar da şehir Tokyo ve hileli hatlarının arasında da bulamıyorsunuz bir baskıcı birliğini sağlamak. Ve, belki de şaşırtıcı değil, Kyoto notoriously özel bir yer, burada zordur yüzyıllar-kentin gizli ruh haline kültürel ayrıntılandırma ve kalın tabaka gözetlemek için dışarıdan için yapılmasıdır.

Ancak, in Kyoto seyretmek için kısa süreli ziyaret için bol’s. Aslında, üst sınıf sights dizi oldukça akılda is boggling: fazla 1600 Budist tapınaklar, Şinto shrines yüz, iki yüz gizli bahçeler, emperyal villa ve çok sayıda birinci sınıf müzeleri bir debriyaj. Çok seçenek ile, en büyük sorun olduğu için, ama mükemmel birkaç gün bile Kyoto için iyi hissediyorum almak mümkündür. Öncelik nerede ünlü Kiyomizu kimden yürüyüş yapabilirsiniz doğu, Higashiyama bölge, Ginkaku için Dera-Ji için, gümüş Köşk, ilginç tapınaklar, bahçeler ve müzelerin bir sal de yolda alarak gitmek gerekir. Ya da kuzeydoğu tepeler için Daitoku en mükemmel Zen bahçeleri Ji ve Ryoan-Ji seyretmek için, sonra da wildly savurgan Altın Köşk, Kinkaku-Ji üzerinde geçit başkanı olabilir. Yakın süre Nijo-jin’ya gizli geçişleri ve hidey ile çekici bir yer riddled-delik daha fazla süre ile, bir kısmı en olan orta sights, Nijo-jo, bir lavishly dekore on yedinci yüzyıl saray ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca en az bir Shugaku gibi emperyal villa, bir-Rikyu veya Katsura Rikyu veya Saiho ve duyuları yosun bahçelerde-Ji, tüm dış ilçelerde bulunan ziyaret etmeyi deneyin. Ve de Kyoto eski tüccar mahalleye bir sapa gezmek zamanı yaparken değer. Bunlardan, şaşırtıcı, en iyi Shijo ve merkez ilçe kuzeyinde bulunan to-Dori ve nehir Gion de üzerinde. Burada geleneksel el sanatları dükkan ve kendileri için şehir adaletle ünlü güzel eski Ryokan bulabilirsiniz.

Kyoto’s festival daha gürültülü daha yüksek olabilir. En ünlü özelliği büyük kostüm parades, gizli ayin ve zarif geyşa dansları ve ilkbahar ve sonbaharda yapılır. Bu iki mevsim şüphesiz Kyoto ziyaret için en iyi zaman vardır ama aynı zamanda işlek; sonra soğuk kış, bu kiraz ağaçları ve süs erken Nisan koymak yaparken, sıcak, bunaltıcı yaz aylarında (Haziran-Ağustos) Ekim ayında takip ediyor temiz, kuru hava, bir süre keyifli zaman maples ateş Reds içine çıkmak.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: